1972

Edward Alvarez – James Lick, Class of ‘56
Marian Wendorf Baldy – James Lick, Class of ‘61
Frederick Bird – James Lick, Class of ‘57
Leon Donohue – James Lick, Class of ‘57
David Forsland – James Lick, Class of ‘61
Paul Hait – James Lick, Class of ‘58
Joyce Oyama – James Lick, Class of ‘57
William Turner – James Lick, Class of ‘58

1974

Modesto Briseno – James Lick, Class of ’57
Anthony E. (Tony) Buonocore – James Lick, Class of ‘54
Joseph Cadena – James Lick, Class of ‘54
Melvin L. Couchman – James Lick, Class of ‘55
Don Donatelli – James Lick, Class of ‘51
Chon Gallegos – James Lick, Class of ‘58
Patrick Hughes – Andrew Hill, Class of ‘60
Gary Ilman – James Lick, Class of ‘62
George Iwanaga – James Lick, Class of ‘57
Larry N. Stuefloten – James Lick, Class of ‘55
Edwin Vandermuelen – James Lick, Class of ‘58

1979

Phil Batchelor – James Lick, Class of ‘62
Lee Evans –Overfelt, Class of ‘65
Carolyn Gallant De Vries – James Lick, Class of ‘58
Verne Langdon – James Lick, Class of ‘59
Linda Jean Smith – Andrew Hill, Class of ‘66
Luis Valdez – James Lick, Class of ‘58
Robert Wynkoop – James Lick, Class of ‘59
Gary Young – James Lick, Class of ‘62

1983

Nancy Langlois Brown – James Lick, Class of ‘61
Richard Calderon – Overfelt, Class of ‘71
John Maltbie – James Lick, Class of ‘65
Phillip Matsumura – James Lick, Class of ‘65
Malcolm McFall – James Lick, Class of ‘58
Jim Plunkett – James Lick, Class of ‘66
Richard Ruiz – Overfelt, Class of ‘66
Clifford (Barry) Swenson – James Lick, Class of ‘57

1991

Carol Bland – Piedmont Hills, Class of ‘75
Stephen Colley – Mt. Pleasant, Class of ‘71
Millard Hampton – Silver Creek, Class of ‘74
Charles D. Gary, Jr. – Samuel Ayer, Class of ‘64
Richard G. Gordon – Piedmont Hills, Class of ‘71
Esau Ruiz Herrera – Overfelt, Class of ‘68
Carlos Innocencio – Overfelt, Class of ‘72
James Kadonaga – James Lick, Class of ‘76
Byung Hoon Kim – Silver Creek, Class of ‘75
Melvin O’Neal – Andrew Hill, Class of ‘67
Andre Phillips – Silver Creek, Class of ‘77
Stephen Steele – Santa Teresa, Class of ‘76
Dave Stieb – Oak Grove, Class of ‘75
Warren White – Samuel Ayer, Class of ‘62
Steve Woodside – Andrew Hill, Class of ‘66

2003

Brian Adams – James Lick, Class of ‘76
Roy Avila – W.C. Overfelt, Class of ‘73
Kristine Borrison – Oak Grove, Class of ‘84
Kim Campbell – Piedmont Hills, Class of ‘93
John Chung – Independence, Class of ‘80
Jason Dahl – Andrew Hill, Class of ‘75
Robert Dotson – Independence, Class of ‘87
Ray Gaeta – Mt. Pleasant, Class of ‘76
Aaron Gilliland – Santa Teresa, Class of ‘88
Michael LaTour – Oak Grove, Class of ‘72
Daniel Lloyd – James Lick, Class of ‘72
Silvia Martins – Mt. Pleasant, Class of ‘74
Rhonda McClinton-Brown – Piedmont Hills, Class of ‘82
Denyse McGriff – Mt. Pleasant, Class of ‘69
Jeff Ota – James Lick, Class of ‘90
Jose Picazo – Silver Creek, Class of ‘71
Francisca Sanchez – Mt. Pleasant, Class of ‘71
Sandy Sandoval – W.C. Overfelt, Class of ‘75
George Shirakawa, Jr. – Silver Creek, Class of ‘80
Anthony Smith – Independence, Classof ‘80
John Tuggle – Independence, Class of ‘79
Kenny Williams – Mt. Pleasant, Class of ‘82
Jerry Yang – Piedmont Hills, Class of ‘86

2011

Kathy Camin – James Lick, Class of ’81
Bill Christopher – Oak Grove, Class of ’74
Jacqueline Duong – Yerba Buena, Class of ’87
Papia Gambelin – Independence, Class of ’91
Eddie Garcia – James Lick, Class of ’81
Marisa Hanson – Independence, Class of ’87
Luis Hernandez – William C. Overfelt, Class of ’93
Mike Honda – Andrew Hill, Class of ’59
Rodney G. Moore – Silver Creek, Class of ’78
Joe Nedney – Santa Teresa, Class of ’91
Tim Ryan – Oak Grove, Class of ’85
Marc J. Spears – Andrew Hill, Class of ’90

2012

Hon. Nora Campos – William C. Overfelt, Class of ’83
Frank Fiscalini – ESUHSD Superintendent ’56-’82
Sandra Gaeta-Fernandez – Mt. Pleasant, Class of ’85
Khaled Hosseini — Independence, Class of ’84
Hon. Ash Kalra – Oak Grove, Class of ’89
Dr. Pellom McDaniels – Silver Creek, Class of ’86
Rev. Jethroe Moore – Silver Creek, Class of ’77
Len Ramirez – James Lick, Class of ’79
Keri Sanchez – Santa Teresa, Class of ’91
Thuy Vu – Independence, Class of ’85

2013

Frank Carbajal – Silver Creek, Class of ’89
Kelly Clarke – W.C. Overfelt, Class of ’92
Regina Clewlow – Silver Creek, Class of ’97
Dr. James Delgado – Santa Teresa, Class of ’76
Melissa Dyrdahl – Piedmont Hills, Class of ’75
Darcie Green – James Lick, Class of ’99
Christine Lovely – W.C. Overfelt, Class of ’86
Alex Muñoz – Andrew Hill, Class of '80
Dora Padilla – W.C. Overfelt, Class of ’81
Viet Pham – Independence, Class of ’97
Lloyd Pierce – Yerba Buena, Class of ’94
Jerry Soriano – James Lick, Class of ’60

2015

Chandra Brooks Lopez, Oak Grove, Class of ’95
Lorena Ramirez Collins, Independence, Class of ’81
Joe Coto, ESUHSD Superintendent ’89-’03
Larry Esquivel, Yerba Buena, Class of ’78
Curtis L. Green, Yerba Buena, Class of ’82
J. Manuel Herrera, W.C. Overfelt, Class of ’67
Camille Llanes-Fontanilla, Mt. Pleasant, Class of ’01
Duane Morgan, Oak Grove, Class of ’71
Noelani Sallings (Hunt), Santa Teresa, Class of ’95
Anna Stearns, Oak Grove, Class of ’88
Terry Wiley, Santa Teresa, Class of ’78

2017

Heidi Black – Oak Grove, Class of ’76
Steve Caballero – Andrew Hill, Class of ’82
Hon. Magdalena Carrasco – Independence, Class of ’85
Jeff Clanagan – Silver Creek, Class of ’78
James Davis III – Independence, Class of ’85
Eric Guerrero – Independence, Class of ’95
Hon. Rose Herrera – W.C. Overfelt, Class of ’71
Sal Pizarro – Santa Teresa, Class of ’89
Dr. Raymond Raven III – Silver Creek, Class of ’88
Eldon P. Regua – Silver Creek, Class of ’73
Angel Rios – W.C. Overfelt, Class of ’82
Dr. Marco Sanchez – Independence, Class of ’91

2019

Lisa (Sheridan) Andrew – Silver Creek, Class of '82
Irene Bueno – Independence, Class of '81
Eddie Buller – Educator & Coach, Oak Grove
Constance Carter – Piedmont Hills, Class of '94
John de Luna – Andrew Hill, 1972
Lisa (Yarbrough) Gauthier – W.C. Overfelt, Class of '83
Rob Johnstone – Piedmont Hills, Class of '87
Long Lam – Independence, Class of '06
Daphne (Huetu) Luong – Independence, Class of '83
Richard Moultrie, Jr. – Independence, Class of '84
Guisselle Nuñez – Yerba Buena, Class of '93
Mark Sawyer – W.C. Overfelt, Class of '77
Kerri (Reese) Wise – Oak Grove, Class of '94